Portal FCKP
ForumProfilPomocSzukajUżytkownicyGrupyStatystykiAlbumDownload

Strona Główna Forum FCKP
Forum Dyskusyjne Fiat Coupe Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opel Astra Twin Top cosmo 1.9 cdti 150 koni 2006r. 190kkm
Autor Wiadomość
dezajner 
Advanced Forum User

Auto: n/a
Wysłany: 2017-03-13, 8:26 pm   Opel Astra Twin Top cosmo 1.9 cdti 150 koni 2006r. 190kkm

Autko użytkowane przeze mnie od roku i od stanu licznika 159 tyś. km. Jazda wyłacznie autostradowa, warunki dla silnika idealne - 6 km 50-ką spokojnie do wjazdu na autostradę i rozgrzanym 140-160 km/h na wilanów, potem studzenie przez miasto pod firmę jakieś 10 km.

Co do spalania: po emerycku stówką 4,9-5,5 litra, przy 120 km/h jakieś 6 litrów, autostradowo dynamicznie 140-160 km/h między 6,9 a 7,4. Przy 160-180 km/h 7,9-8,0 litra. Raz testowałem na długim odcinku do Poznania cały czas 200-220 km/h spaliła 8,9 litra i można to traktować jako graniczne najwyższe spalanie. Myślę że świetny wynik jak na masę własną 1690 kg i koła 18 cali.

Co do stanu technicznego - auto dopieszczone w szczegółach. Krótka historia:
przy stanie 159 tyś (pierwszy tydzień po zakupie) - od kamienia na obwodnicy Warszawy straciłem szybę solarną - założona zwykła przyciemniana w NordGlass (mam fotki)
przy 161 tyś km lekka stłuczka przodem (mam fotki) - wszystko nowe z ASO i naprawiane w ASO OPEL, nic nie klepane, nie spawane - wymiana i lakier.
przy okazji naprawy w ASO zamontowałem oryginalne reflektory bixenonowe, z uwagi na trudny dostęp wymieniłem też postojówki i cofania na ledowe oraz wszystkie pozostałe żarówki na nowe Philips Extra Bright. Acha - przy okazji do przeciwmgłowych poszły przetwornice.
przy 162 tyś. nowy EGR i komplet tarcz i klocków, nowa chłodnica klimatyzacji + nabicie i odgrzybienie
przy 172 tyś. nowy akumulator
przy 186 tyś. naprawa generalna skrzyni biegów z winy pewnego warsztatu Warszawskiego który przy wymianie wlał za mało oleju (nadal na gwarancji), nowe oryginalne sprzęgło i dwumas, regeneracja dwóch wtryskiwaczy (dawka korekcyjna przekraczała normę, nic groźnego), regenerowana turbina i nowy kolektor wydechowy (czasem pękają a turbo siedzi na kolektorze), wymiana rozrządu, likwidacja luzów zawieszenia (końcówki stabilizatora itp.).
ostatnio przełożyłem też kluczyk-scyzoryk do nowej obudowy.

Ogólnie stan techniczny oceniam na idealny, auto przygotowane na kolejne 160 tyś. km bezawaryjnej jazdy (oczywiście rozrząd do wymiany po 90 tyś. km). Nie muszę wspominać że mechanizmy dachu 100% sprawne. Stan wizualny idealny, lakier praktycznie bez śladów użytkowania, myjnia tylko ręczna. Jedyne co to felgi są poprzycierane na rantach ale to tylko optyka bo są proste, nie biją.

Auto ma opłacony w tym miesiącu pakiet OC/AC, na kołach są nowe (mają 4 tyś. km, jeszcze są lamelki nie ruszone) opony NOKIAN za 2,5 kafla), oprócz tego są dwie letnie na spokojnie 2 sezony (jedna letnia się rozleciałą na bocznej krawędzi więc wyrzuciłem obie, na szczęście te gorsze).

Autko do obejrzenia w Żyrardowie lub prawie codziennie w Warszawie na wilanowie.
Tel. 881-386-140

P.S. Sprzedaję tylko dlatego że nie mogę się wyleczyć z FC i mam na oku ciekawą sztukę.

CaptureAA.jpg
Plik ściągnięto 1782 raz(y) 95,07 KB

CaptureBB.jpg
Plik ściągnięto 1782 raz(y) 74,25 KB

dezajner 
Advanced Forum User

Wysłany: 2017-03-13, 8:49 pm   Mały update

Jak zapewne wiecie mokry DPF działa tak że olej napędowy z niedopalonym syfem wraca do miski olejowej, rozrzedzając olej silnikowy i pogarsza jego właściwości. :/ Nie wiem co to za idioci wymyślili ale w Oplach już w 1000 km od wymiany oleju już jest ponad max na bagnecie i jest zasyfiony.
Tak więc DPF jest usunięty. Auto jeździ na Mobil 1 ESP 0W40, wymiana co 10 tyś. km i oleju nie ubywa ani nie przybywa więc silnik w stanie idealnym.
Skrznię biegów po naprawie docierałem 1000 km na Selenii Technyx a teraz na najbliższe 50 tyś. km zalany jest amerykańskim AmsOil.

To tyle. Chciałbym żeby Astra poszła w dobre ręce. Cena wywoławcza 32 tyś. pln.

dezajner 
Advanced Forum User

Wysłany: 2017-03-17, 2:44 pm   Urealniona cena :-)

Nie z uwagi że autem coś nie tak tylko na czekające już na mnie FC cena w dół: ogłoszenie jest za 27 tysi, dla zainteresowanych forumowiczów zniżka ;)

dezajner 
Advanced Forum User

Wysłany: 2017-03-20, 12:13 pm   Temat można zamknąć.

Po kilku wizytach idiotów w stylu ,,do kombi wchodzi więcej bagażu to dam 20" albo "niech się pan cieszy że wogóle chce je odkupić bo dach się może popsuć" Astra zostaje ze mną. Poniżej 30 nie sprzedam.

Można temat zamknąć.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi